DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Legalna plantacja trawy w Toruniu

1800 m2 prawdziwej, zielonej trawy już po raz trzeci wyrośnie w centrum toruńskiej starówki, zachęcając mieszkańców do piknikowania, zabawy i ekologicznego trybu życia.

Wiadomość archiwalna

A A A

2010-05-27, 17.04

Fundacja Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Urząd Miasta Torunia oraz Toruń - Pacific Sp. z o.o. w ramach kampanii Partnerstwo Dla Klimatu zapraszają na piknik edukacyjny ŚNIADANIE NA TRAWIE 2010,  który odbędzie się w Światowym Dniu Ochrony Środowiska, 5 czerwca 2010 na Rynku Staromiejskim w Toruniu. 

Rozpoczynamy o godz. 10.00 śniadaniem z płatkami Nestle i muzyką w wykonaniu Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego.

 

W tym roku będzie jeszcze więcej soczystej, zielonej trawy, którą opanują 4 żywioły: ziemia, powietrze, woda i ogień. Przez cały dzień będzie można spróbować swoich sił w konkursach z licznymi nagrodami i wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą. Uczestnicząc w warsztatach dowiesz się jak oszczędzać energię i wodę, a tym samym jak przyczynić się do ochrony środowiska i przyrody.

Na warsztaty zapraszają m.in. Lasy Państwowe.

 

Rok 2010 został ustanowiony Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Z tego względu zachęcamy do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanej edukacyjnej grze miejskiej,  w której pragniemy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie bogactwa gatunkowego oraz kruchość naturalnych ekosystemów. Gra będzie wyzwaniem dla każdego, kto pragnie sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę m.in. na temat bioróżnorodności czy zmian klimatycznych oraz zdobyć atrakcyjne, przyjazne środowisku nagrody.

Wielkiej wspólnej fotografii tym razem też nie zabraknie! Uśmiechamy się, a jeszcze tego samego dnia - dzięki specjalnej pieczątce - pocztówki ze zdjęciem na tle soczystej zieleni przesyłamy do naszych przyjaciół z pozdrowieniami prosto ze „Śniadania…”

 

Chcesz zmienić swój styl życia na zdrowy i zgodny z naturą? Zacznij od zakupów na jarmarku żywności ekologicznej. Znajdziesz tam świeże i zdrowe warzywa, przetwory, sery i inne wysokiej jakości produkty prosto od  lokalnych rolników.

Koniecznie odwiedź stoiska rękodzieła. Artyści to sprzymierzeńcy w walce z odpadami. Biżuteria z butelek PET i inne ciekawe aranżacje, czyli upcycling Made in Poland do nabycia podczas pikniku. 

„Śniadanie” umilą nam klasyczne dźwięki Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego, utwory Chopina zabrzmią w wykonaniu Pawła Wakarecego, w jamajskie, słoneczne klimaty wprowadzi nas zespół Paraliż Band, harmonię przełamią surowe brzmienia Videoturisten, a na zakończenie lirycznie nastroi Mariusz Lubomski.

Masz problem z dojazdem? Gości dowoził będzie specjalny Zielony Tramwaj. W tramwaju prócz maszynisty konkursy z nagrodami i zabawy edukacyjne. W czasie jazdy kręcony będzie także klip video z ekologicznym przesłaniem.

Program pikniku

10.00 - Zaczynamy śniadanie

 

10.15 - Toruński Kwartet Smyczkowy

 

11.45 - WWF - czyli Wielka Wspólna Fota

 

12.15  - Toruński Kwartet Dęty Blaszany

 

13.30 - Spotkanie z ekologią

 

14.00 - Paweł Wakarecy gra Chopina

 

15.30 - Spotkanie z ekologią

 

16.00 - Paraliż Band

 

18.00 - Spotkanie z ekologią

 

18.30 - Videoturisten

 

20.00 - Spotkanie z ekologią

 

20.30 - Mariusz Lubomski z zespołem

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

miejsce: Toruń, Rynek Staromiejski
data wydarzenia: 2010-06-05
organizator: Pracownia Zrównoważonego Rozwoju
adres: Toruń Podgórna,
tel.: 695254739, e-mail: fundacja@pzr.org.pl
www: http://ekologiczny.torun.pl 
źródło: PZR
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.